Arama sonuçları

YKS: Tercih kılavuzu yayımlandı, başarı sırası yok

YKS: Tercih kılavuzu yayımlandı, başarı sırası yok

YKS: Tercih kılavuzu yayımlandı, başarı sırası yok. ÖSYM, adayların tercih yaparken kullanacakları YKS tercih ve kontenjanları kılavuzunu güncelleyerek, yayımladı. Geçtiğimiz 3 Temmuz'da olduğu gibi bu kılavuzda da adayların tercih yaparken fikir vermesi için kullanacakları geçen yılın başarı sıraları ve puanları güncellenen kılavuzda da yer almıyor. 

Geçen yılın başarı sırası ve puanlarının yayımlanmama gerekçesine gelince; sınav sistemi ve puanları değiştiği için geçen yılın verileri adayları yanıltır.

YKS. TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI, BAŞARI SIRASI YOK

ÖSYM yaptığı duyuruda şöyle dedi:

2018-YKS tercih işlemleri, 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018  tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır. 

 

 

01-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş