Arama sonuçları

YKS'ye Doğru: TED Zonguldak Koleji öğrencileriyle buluştuk

YKS'ye Doğru: TED Zonguldak Koleji öğrencileriyle buluştuk

YKS’ye Doğru seminerlerimiz sürüyor. Bu kez sıradaki okul Türk Eğitim Derneği (TED) Zonguldak Koleji. Ankara TED’in ardından açılan ikinci okul Zonguldak Koleji oldu. 1958 yılında kurulan okulda 556 öğrenci eğitim görüyor.

Kolejin Genel Koordinatörü Ali Fuat Soydaş da tıpkı TED Karadeniz Ereğli Koleji Genel Koordinatörü Nilay Hamlıoğlu gibi yöneticilik yaptığı bu kolejden mezun. 1976 yılında öğrenci olarak girdiği okulda 22 yıllık öğretmenliğin ardından 7 yıldır da yöneticilik yapıyor. Soydaş, şöyle konuşuyor:

“TED benim hep hayatımda. Sadece askerlik için okuldan ayrıldım. Hatta askerlik görevini de TED Karadeniz Ereğli Koleji’nde yaptım. Bu dönemde şu anda Ereğli’nin genel koordinatörü Nilay Hanlıoğlu da benim öğrencim oldu.”

YKS’YE DOĞRU: TED ZONGULDAK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTUK

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) seminerleri gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) seminerleri de değişik illerde sürüyor. Kısa bir Karadeniz turunda duraklarımız TED Kolejleri Karabük, Ereğli ve Zonguldak oldu.

TED Zonguldak Koleji, Türk Eğitim Derneği’nin 5’nci kurulan okulu. 51’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Düzenlediğimiz YKS’ye Doğru seminerine lise öğrencilerin yanı sıra kolejin yöneticileri ile öğrencileri katıldı.

SINAVI DA KARİYERİ DE KONUŞTUK

Öğrencilerle sınavın yapısı, soruların içeriği, puan hesaplama, sınav kuralları başta olmak üzere YKS ile ilgili bilgileri paylaştık. Üniversite seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve kariyerlerini nasıl planlayacaklarını konuştuk.

Kolejin Genel Koordinatörü Ali Fuat Soydaş’ın Anaokulu, İlkokul Müdürü Mehtap Parlar ile PDR uzmanı Aslıhan Karaman ile de sohbet etme fırsatı yakaladık.

TED Okulları ile YKS'ye Doğru seminerlerimiz sürecek.

 

20-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş