Arama sonuçları

YÖK’ten Belarus ile işbirliği mutabakatı

YÖK’ten Belarus ile işbirliği mutabakatı

Belarus ile Türkiye arasında ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğtretim, afet yönetimi, basın- yayın alanlarını kapsayan eylem planın mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı.

Belarus ile Türkiye arasında Yükseköğretim Alanında Mişbirliğine yönelik Mutabakat Zaptı, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Mihail Juravkov tarafından imzalandı.

Resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere belarus’un Başkent'i Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden heyette Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç da yer aldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyaret için bulunduğu Belarus ile Türkiye arasında, ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğretim, afet yönetimi, basın-yayın alanlarını kapsayan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko düzenleyecekleri ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasında yapılan eylem planını mutabakat zaptı ve anlaşmaların törenine katıldı.

İki ülke arasındaki Yükseköğretim Alanında İşbirliğine yönelik Mutabakat Zaptı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Mihail Juravkov tarafından imzalandı.

12-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin