Arama sonuçları

YÖKDİL sınavı ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek

YÖKDİL sınavı ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek

 

YÖKDİL sınavı ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren ÖSYM tarafından, YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya başlanacak

 

“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sisteminde ilk kez uygulamaya konulan “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL, YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı.

YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı YÖK, Anadolu ve Ankara Üniversitelerine teşekkür etti.

YÖKDİL SINAVI ÖSYM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık ÖSYM  tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecek.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacak.

"Akademisyen dostu Yeni YÖK" olarak kurgulanan YÖKDİL Sınavı yine YÖK'ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminden duyurulacak.​

 

 

 

 

 

19-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş