Arama sonuçları

YÖK’ün Kıbrıs diplomaları açıklaması: Rutin bir kapatma işlemi

YÖK’ün Kıbrıs diplomaları açıklaması: Rutin bir kapatma işlemi

YÖK’ün Kıbrıs diplomaları açıklaması: Rutin bir kapatma işlemi. Türkiye’de bir üniversiteye yerleştikten sonra KKTC’deki üniversitelere yatay geçiş yapıp mezun olanların diplomalarının askıya alındığı haberi üzerine YÖK, açıklama yaptı. YÖK, diplomalarla ilgili bir sorun olmadığını, güncelleme çalışmaları nedeniyle “rutin bir kapatma” yaşandığını belirtti.

KKTC üniversitelerine yatay geçiş yapanların diplomalarının askıya alındığı ve denklik sınavına girmelerinin söz konusu olacağı haberleri üzerine YÖK açıklama yaptı. YÖK, rutin bir kapatma sonucunda bazı yanlış anlaşılmalar yaşandığına dikkat çekti.

YÖK'ÜN KIBRIS DİPLOMALARI AÇIKLAMASI: RUTİN BİR KAPATMA İŞLEMİ

YÖK açıklamasında şunlara yer verildi:

“Bilindiği üzere YÖKSİS, sürekli güncellenen bir program olduğundan bazı teknik çalışmalar, analizler veya güncellemeler esnasında sistem kısa süreli ve kademeli, bütün veya lokal olarak kapatma durumunda kalınmaktadır. Yine böyle bir güncelleme, teknik analiz çalışması yapılırken sistemde yaşanan kapanma, bilgilerin görülememesi durumu farklı bir şekilde algılanıp, bir sorun varmış gibi anlaşılmıştır. Yapılan rutin, teknik çalışmamız sona ermiş olup, sistem tekrar eski haline gelmiştir. YÖKSİS üzerinde geçmişte verilen diploma denklikleri ile ilgili herhangi bir sorun bulunmadığını önemle belirtmek isteriz.”

 

 

 

 

 

 

03-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş