Arama sonuçları

YÖK, Türk üniversitelerini 'sanal' ortamda tanıtacak

YÖK, Türk üniversitelerini 'sanal' ortamda tanıtacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda tanıtacak "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021"in 27-29 Temmuz'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını sürecinde üniversiteleri yurt dışında dijital ortamda tanıtmak amacıyla "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı"nın ilkinin geçen yıl düzenlendiğini hatırlattı.

"SANAL FUARLARIMIZ ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENMEKTE"

Saraç, ilki büyük ilgi gören sanal fuarın ikincisi olan "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021"in 27-29 Temmuz tarihlerinde dijital ortamda kapılarını ziyaretçilerine çevrim içi olarak açacağını belirtti. Saraç, Türkiye'de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrim içi olarak üniversite yetkililerinden "giriş koşulları, kontenjanlar, programlar, burslar, konaklama" gibi birçok konuda bilgi alabileceğini aktardı.

Yekta Saraç, "182 ülkeden 200 bini aşkın uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü ülkemizde yükseköğretim sistemimize daha fazla uluslararası öğrencinin katılımının sağlanmasında sanal fuarlarımız önemli bir rol üstlenmektedir" ifadesini kullandı.

07-07-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş