Arama sonuçları

Yurtdışında okuyanlar: Bir öğrenci bir oy kampanyası başlattı

Yurtdışında okuyanlar: Bir öğrenci bir oy kampanyası başlattı

Yurtdışında okuyanlar: Bir öğrenci bir oy kampanyası başlattı. 23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy kullanmak isteyen öğrenciler ‘sponsor’ arıyor.

23 Haziran seçimleri oy kullanmak isteyen yurtdışında okuyan ve İstanbul’a kayıtlı öğrencilerin kampanya başlatmasına neden oldu.

YURTDIŞINDA OKUYANLAR: BİR ÖĞRENCİ BİR OY KAMPANYASI BAŞLATTI

 

Başta Almanya’da yüksek lisans eğitimi yapan öğrenciler, #birögrencibiroy kampanyası başlattı. Öğrenciler oy kullanabilmek için ulaşım masraflarını karşılayacak gönüllüler arıyor.

Instegram ve Twitter adreslerinden birogrencibiroy hashtagi ile Almanya’da lisansüstü eğitim yapan öğrenciler tarafından başlatılan kampanyaya Avrupa’nın diğer ülkelerinde okuyan öğrenciler de katıldı. Öğrenciler şunları dile getiriyor:

“Bizler Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde okuyan ikametleri İstanbul’da olan öğrencileriz. Tatil sezonu olması nedeniyle uçak fiyatları çok yüksek, öğrenci bütçelerimizin çok üstünde. Oysa biz de oy kullanmak istiyoruz. Bize İstanbul’a gelebilmemiz için destek verecek gönüllüler arıyoruz.”

İSTANBUL'DAKİ ÖĞRENCİLER DE SPONSOR ARIYOR

Bu arada İstanbul'da okuyan öğrenciler de benzer sıkıntı yaşıyor. Başka kentlerdeki ailelerinin yanına gitmeye hazırlanan öğrenciler de gönüllü arayışında. Onlar da ikametlerinin İstanbul'da olduğunu ancak tatil sezonu olduğu için uçak biletlerinin çok yüksek olduğunu söylüyor.

10-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş