Arama sonuçları

Zeka Oyunları Olimpiyatı liselileri yarıştıracak

Zeka Oyunları Olimpiyatı liselileri yarıştıracak

Zeka Oyunları Olimpiyatı liselileri yarıştıracak. İSTEK Okulları tarafından düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı en zeki liselileri yarıştıracak. İSTEK Okulları Türkiye’nin tüm lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencileri için Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı düzenliyor. 

Olimpiyat, Türkiye’de 18 yaş altı seviyede düzenlenen ilk olimpiyat olma özelliğine sahip.Türkiye’nin en zeki lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin buluşacağı Olimpiyata başvuru turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılıyor. Yeditepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Beyin Takımı (TBT) işbirliğiyle düzenlenen olimpiyatTürkiye’nin 81 ilinden öğrenciler katılacak. 

ZEKA OYUNLARI OLİMPİYATLARI NASIL YAPILACAK?

İki kademeden oluşan yarışmanın Eleme Kısmı 15 Mart'ta internet üzerinden gerçekleşecek. Eleme etabının sonrasında her ili temsilen seçilecek öğrenciler 11-13 Mayıs tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek final yarışmasına katılacak.

ZEKA OYUNLARI OLİMPİYATI ŞAMPİYONLARINA ÖDÜLLER

Final yarışması 5 kategoriden oluşacak. Kategoriler Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematiksel Oyunlar, Mekanik Oyunlar ve Görsel Oyunlar. Finale katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere de katılacak.

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilere büyük ödüller var. Her kategorinin birincisi 1500 TL, ikincisi 1000 TL, üçüncüsü 500 TL alırken; olimpiyatın birincisi 3000 TL ve notebook bilgisayar, ikincisi 2000 TL ve tablet, üçüncüsü ise 1000 TL ve mini tablet kazanacak.

Zeka Oyunları Olimpiyatı’na son başvuru tarihi 12 Mart.

08-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin