Arama sonuçları

2 gün demokrasi ve seçim sistemleri tartışılacak

2 gün demokrasi ve seçim sistemleri tartışılacak

2 gün demokrasi ve seçim sistemleri tartışılacak. MEF Üniversitesi’nde kamu hukuku alanında akademisyenler ile hukukçuların da katıldığı "Demokrasi ve Seçim Sistemleri" başlıklı sempozyum düzenlenecek. Sempozyum 1-2 Mart tarihlerinde yapılacak.

2 GÜN DEMOKRASİ VE SEÇİM SİSTEMLERİ TARTIŞILACAK

İki tam gün boyunca toplam yedi oturum ve bir de yuvarlak masa toplantısıyla gerçekleşecek sempozyumda Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen, kamu hukuku alanında uzmanlaşmış akademisyenler ve profesyoneller, seçim hukukuna ilişkin meseleleri, hükümet sistemlerini, insan hakları ve demokrasi teorisi açısından ele alacak ve güncel gelişmeler ışığında yorumlayacak. 

SEMPOZYUMA KİMLER KATILACAK?

Seçim kanunlarında değişiklik yapılması için geçen hafta mecliste sunulan yasa teklifinin etkileri de hem bu oturumlarda hem de Prof. Dr. Süheyl Batum ve Prof. Dr. Mehmet Turhan’ın moderatörlüğünde, Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Prof. Dr. Sultan Tahmazoğlu Üzeltürk, Prof. Dr. Oktay Uygun, Prof. Dr. Sevtap Yokuş ve İstanbul Anayasa Platformu Sözcüsü Av. Nazan Moroğlu’nun katılımları ile düzenlenen kapanış oturumunda tartışılacak.

 

 

01-03-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin