Arama sonuçları

2020 YKS: Milli sporcular için tercih başvuruları başladı

2020 YKS: Milli sporcular için tercih başvuruları başladı

2020 YKS: Milli sporcular için tercih başvuruları başladı. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 02-09 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacak. Tercih işlemi, 09 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecek.

Başvuruları kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin; https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklar.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabilecekler. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecek.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecek.

02-10-2020

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin