Arama sonuçları

2020-YÖKDİL/1 sınavı cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

2020-YÖKDİL/1 sınavı cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

2020-YÖKDİL/1 sınavı cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 01 Mart 2020 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/1) aday cevapları ve soruların doğru cevapları erişime açıldı. Cevaplar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 16 Mart 2020 tarihinde saat 14.15'ten itibaren 10 gün süreyle ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecek.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. Adaylar, ilgili sayfada testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da görebilecekler

16-03-2020

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin