Arama sonuçları

50 bin TL'lik ödül için başvuru başladı

50 bin TL'lik ödül için başvuru başladı

50 bin TL'lik ödül için başvuru başladı. Bu yıl 14’üncüsü verilecek olan Kadir Has Ödülleri için başvuru süreci başladı. Başvuru ve aday gösterme süreci 1 Mart 2018 Perşembe gününe kadar sürecek. Ödüller, “Osmanlı’yı Anlamak / Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları” alanında “Üstün Başarı Ödülü” ve “Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü” kategorilerinde verilecek.

 

50 BİN TL'LİK ÖDÜL İÇİN BAŞVURU BAŞLADI

 

Türkiye’nin eğitim gönüllüsü merhum Kadir Has adına ihdas edilen ve bu yıl 14’üncüsü verilecek olan Kadir Has Ödülleri için başvurular başladı. Ödüller bu yıl “Osmanlıyı Anlamak ve Araştırmak: Sosyal ve Ekonomik Tarih Çalışmaları” alanında, halen aktif olarak devam eden çalışmalara verilecek. 

Aday gösterme ve başvuru süreci 1 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek olan 14’üncü Kadir Has Ödülleri’nde bu yıl Üstün Başarı Ödülü’ne beratın yanında 50 bin TL’lik para ödülü, Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’ne ise yine beratın yanında 25 bin TL’lik para ödülü takdim edilecek.

 

ÖDÜL DEĞERLENDİRME KURULU'NDA KİMLER VAR? 

 

14’üncü Kadir Has Ödülleri Değerlendirme Kurulu’nda bu yıl, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Princeton University Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan ErdemBahçeşehirÜniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Heath W. LowryTarih Vakfı Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Toprak ile Bilgi Üniversitesi E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Tunçay yer alıyor. 

14’üncü Kadir Has Ödülleri’nin başvuru formu ve şartnamesi Kadir Has Üniversitesi Genel Sekreterliği’nden veya www.khas.edu.tr adresinden temin edilebilir

01-01-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin