Arama sonuçları

Beykoz Üniversitesi: Yatay geçiş başvuruları başladı

Beykoz Üniversitesi: Yatay geçiş başvuruları başladı

 

Beykoz Üniversitesi: Yatay geçiş başvuruları başladı. Bölümünü ya da üniversitesini değiştirmek isteyen öğrenciler için yatay geçiş başvuruları başladı.

Beykoz Üniversitesi'nde 2019 - 2020 yatay geçiş başvuruları başladı. Öğrenciler merkezi yerleştirme puanı ve not ortalamasına göre başvuru yapabilecek. Merkezi puan ile yapılacak başvurular için son tarih 21 Ağustos. Not ortalaması ile yapılacak geçişler için son tarih 27 Ağustos. Sonuçlar ise 6 Eylül’de açıklanacak.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ: YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI BAŞLADI

Farklı bir üniversitede öğrenim gören öğrenciler, 'Merkezi Yerleştirme Puanı' ve 'Not Ortalaması'na göre iki farklı yöntemle başvuru yapacak. Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş, lisans veya ön lisans öğrencilerinin kayıtlı oldukları programdaki başarı koşullarına bakılmaksızın, yerleştiği yıl aldıkları LYS/YGS/TYT/AYT veya sınavsız geçiş puanlarına göre yapılıyor.

Başvurusu kabul edilen adaylar, 16 - 20 Eylül tarihleri arasında üniversiteye kayıtlarını yaptırabilecekler. Yedek kayıtlar ise 23 - 24 Eylül tarihlerinde yapılabilecek.

 

08-08-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin