Arama sonuçları

Çiğdem Kağıtçıbaşı adına 25 bin TL'lik ödül

Çiğdem Kağıtçıbaşı adına 25 bin TL'lik ödül

Çiğdem Kağıtçıbaşı adına 25 bin TL'lik ödül. Koç Üniversitesi’nde, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı adına kurulan ve ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma UNESCO Kürsüsü’ nezdinde oluşturulan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’ başvuruları başladı. Sürdürülebilir kalkınmada büyük önem taşıyan insan gelişimini ve esenliğini desteklemeye yönelik araştırma ödülüne başvurular 15 Ocak 2018 tarihinde son bulacak.

 

ÇİĞDEM KAĞITÇIBAŞI ADINA 25 BİN TL'LİK ÖDÜL

 

İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı tarafından Türkiye’de insan esenliğine yönelik uygulamalı insan bilimine katkı sağlayan bir araştırma ödülü olup, ödüle 40 yaşını aşmamış Türk vatandaşları ve doktora derecesine sahip ya da tez aşamasında doktora öğrencisi olma kriterlerine uyan adaylar başvurabiliyor. Ödülü almaya hak kazanan araştırma sahibine 25 bin TL para ödülü de verilecek. Ödül, 26 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek bir törenle takdim edilecek.

 

ÖDÜL HANGİ ALANLARDA VERİLECEK?

 

UNESCO Kürsüsü nezdinde verilen ‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’, öncelikle psikoloji alanında insan gelişimini ya da genel olarak insan esenliğini desteklemeye yönelik uygulamalı ya da uygulamalara ışık tutabilecek bilimsel araştırma projeleriyle, sosyoloji ve eğitim bilimleri gibi diğer davranış bilimlerindeki benzer projelere verilecek. Değerlendirmeler, hem projenin değeri, hem de adayın bilimsel yetkinliği göz önünde bulundurularak yapılacak. 

Adayların Türkçe ve İngilizce olarak başvuru yapabileceği ödül programında, ayrıntılı bilgi ve başvuru formu https://kockam.ku.edu.tr/tr sitesinden temin edilebilecek. Hazırlanan başvuru belgeleri PDF formatında unescochair@ku.edu.tr adresine gönderilebilecek. 

‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’ hakkında detaylı bilgi için: https://kockam.ku.edu.tr/tr

31-12-2017

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin