Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Çıraklık eğitimi için kamu spotu hazırlandı

Çıraklık eğitimi için kamu spotu hazırlandı

Çıraklık eğitimi için kamu spotu hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) zorunlu eğitim kapsamına aldığı çıraklık eğitimini tanıtmak, mesleki ve teknik liselerle ilgili yapılan düzenlemeleri anlatmak için kamu spotu hazırladı. 

Kamu spotu MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Kamu spotunda "Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim" sloganı ile yayımlandı. 8'inci sınıfı tamamlayan öğrencilerin istedikleri takdirde mesleki eğitim merkezine giderek hem meslek öğrenecekleri hem de zorunlu eğitimlerini tamamlayacakları belirtildi.

Kamu spotu ile 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'nda değişiklikler "mesleki eğitimde sessiz devrim" olarak tanımlandı. Kamu spotunda bu alanda yapılan düzenlemeler anlatıldı. 

KAMU SPOTU VE SENDİKA BAŞKANLARI

Kamu spotunda ise sendika başkanlarının görüşlerine de yer verildi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sektöre usta yetiştiren mesleki eğitim merkezlerinin 12 yıllık zorunlu eğitim kapsamına alındığını hatırlattı. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise mesleki ve teknik eğitim alan öğrencilerin okul ortamında da iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı sigortalandığını vurguladı. 

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da iş yerinde beceri eğitimi gören veya staj yapan öğrencilere ödenen ücretin, üçte ikisine kadarının devlet tarafından ödeneceğine işaret etti.

01-05-2017

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin