Arama sonuçları

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) 21 Temmuz'da gerçekleştirilen 2018-Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren adayların cevap kağıtları erişime açıldı.

DGS ADAYLARININ CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

 

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Temmuz'da uygulanan 2018-DGS'ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı.

KİMLİK NUMARASI VE ŞİFRE İLE GÖRÜLEBİLECEK

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili verdikleri cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak.

17-08-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin