Arama sonuçları

DGS tarihi değişti. DGS ne zaman yapılacak?

DGS tarihi değişti. DGS ne zaman yapılacak?

İki yıllık önlisans mezunlarının dört yıllık lisans eğitimi alabilmek için katıldığı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi değişti. 300 binin üzerinde adayın gireceği 8 Temmuz'da yapılması planlanan DGS'nin yeni tarihi 21 Temmuz olarak belirlendi. 

ÖSYM'den yapılan açıklamada "8 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (2018-DGS) sınav tarihi, 21 Temmuz 2018 olarak değiştirilmiş olup sınav takvimi bu doğrultuda güncellenmiştir" ifadelerine yer verildi. DGS'nin başvuru tarihleri ise değişmedi. Adaylar 16-24 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Erken seçim tarihinin 23-24 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 24 Haziran tarihli ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi'nin (YDT) tarihi ile çakışması üzerine YÖK, YKS tarihini değiştirmiş, 2.3 milyon gencin gireceği YKS için yeni tarihi olarak 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerini belirlemişti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde 8 Temmuz'da yapılacak ikinci tur seçim tarihinin DGS tarihi ile çakışması sebebiyle DGS'nin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu olmuştu.   

04-05-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin