Arama sonuçları

Diploma denkliği için STS takvimi çıktı

Diploma denkliği için STS takvimi çıktı

Diploma denkliği için STS takvimi çıktı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), yurt dışı yükseköğretim diplomaları denkliği için yapılan 2019 Seviye Tespit Sınavı (STS) takvimi belirlendi. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2019 STS, tüm mühendislik alanları ile fizyoterapi ve rehabilitasyon, ergoterapi, hemşirelik, hukuk, Türkçe/Türk dili ve edebiyatı alanlarında yapılacak.

DİPLOMA DENKLİĞİ İÇİN STS TAVKİMİ ÇIKTI

Sınav, 4 Mayıs'ta düzenlenecek. Başvurular, "https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr" internet adresinden 13-20 Mart'ta yapılacak. Sınav giriş belgeleri 24 Nisan-3 Mayıs'ta erişime açılacak.

Sınav sonuçları, 24 Mayıs'ta açıklanacak. Adaylar, sonuçlara itirazlarını 27-29 Mayıs'ta yapabilecek. İtirazların sonuçları ise 13 Haziran'da adaylara duyurulacak.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILACAK

Öte yandan, Hacettepe Üniversitesince tıp doktorluğu alanında yapılacak "Yapılandırılmış Klinik Sınav" nisanda düzenlenecek. 

Akdeniz Üniversitesi tarafından da diş hekimliği ile bilgisayar, gıda, hidrojeoloji, inşaat, jeoloji, mekatronik ve yazılım mühendislikleri alanlarında nisanda "İlmi Hüviyet Tespiti" yapılacak.

Her aday 2019 yılında bir kez Yapılandırılmış Klinik Sınav ve İlmi Hüviyet Tespiti'ne girebilecek. 

Sınav ve başvuru tarihi, başvuru yöntemi, ücreti, sınavla ilgili usul ve esaslar gibi bilgiler, martta ilgili üniversitelerin internet sitesinde yayınlanacak.

Adayların, ilgili üniversitelerin internet sitelerini takip etmesi gerekiyor.

 

12-03-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin