Arama sonuçları

KYK hizmetleri elektronik ortamda

KYK hizmetleri elektronik ortamda

KYK hizmetleri elektronik ortamda. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK), öğrencilerin işlemlerini hızlı gerçekleştirmeleri için hayata geçirdiği KYKNET projesi ile öğrencilerin burs, kredi ve yurt işlemleri elektronik ortama aktarıldı. Böylece öğrenciler KYK hizmetleri için interneti kullanabilecek.

KYK HİZMETLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA

KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, KYKNET projesi ile KYK hizmetleri ve işlemlerinin tamamı elektronik ortama taşındı.

KYK tarafından 2014 Haziran ayında başlatılan KYKNET projesi, öğrenci ve personelin yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlara da fayda sağlayacak. Planlama, mevzuat değişikliği, analiz çalışması, çalıştay gibi kapsamlı bir süreçten geçen projenin, 2018 Aralık ayında tamamlanması hedefleniyor.

20 HİZMET DİJİTAL ORTAMA AKTARILDI

e-dönüşüm projesi KYKNET ile yirmiye yakın modül hayata geçirildi. KYKNET'in "e-Devlet" entegrasyonu sağlanarak, gençlerin yurt, burs ve kredi başvuru döneminde kolaylıkla başvurularını tamamlayarak, yerleştirilme sürecine dair bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

Kayıt, izin ve ödeme işlemleri ile burs ve kredi sorgulama gibi kurumun sunduğu tüm hizmetlerin bir yerde toplanması da hedefleniyor.

Her yıl öğrencilerin başvuru döneminde yaşadığı sorunlar dikkate alınarak geliştirilen yazılım sayesinde yurt, burs ve kredi başvurusunda bulunacak öğrenciler kimlik, adres, öğrenim bilgilerine ulaşabiliyor, bilgilerinde hata olan öğrenciler ise ilgili kurumla görüşerek gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebiliyor.

 

30-03-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin