Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Öğretmenlerin mazeret tayini başvuruları başlıyor

Öğretmenlerin mazeret tayini başvuruları başlıyor

Öğretmenlerin eş durumu, sağlık, güvenlik, engellilik gibi nedenlerle il içi ve iller arası tayin başvuruları 2 Ocak’ta başlıyor. Öğretmenler 8 Ocak’a kadar başvuruda bulunabilecek. Tercihlerse 11-17 Ocak arasında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) atama takvimini 19 Ocak 2018 olarak açıkladı. 22 Ocak’tan itibaren de atama tebligatları öğretmenlere ulaştırılacak ve eğitimcilerin bulundukları okulla ilişiklerini kesme işlemleri başlatılacak. İl içi ve iller arası yer değiştirme başvurusuyla ilgili genel şartlar şöyle: 

HİZMET PUANI ÜSTÜNLÜĞÜ DİKKATE ALINACAK

Bilim sanat merkezleri hariç, alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan eğitimkurumları Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak. Yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü, hizmet süresinin hesabında ise 28 Şubat 2018 tarihi esas alınacak.

Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna ya da diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenler isterse eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

DÜZELTME YAPILABİLECEK


- Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tradreslerindeki MEBBİS ‘Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme BaşvuruFormu’ doldurularak yapılacak ve belgeler okul müdürlüğüne teslim edilerek onaylatılacak, bir örneği de öğretmene verilecek.

- Öğretmenler, başvuru formunun gerçeğe uygun şekilde doldurulmasından sorumlu olacak. Başvurular onaylanmadan önce eğitim kurumu yöneticiliklerinden belgeye dayalı bilgi düzeltme talebinde bulunulabilecek. Bilgi düzeltme talebinde bulunanlardan onay aşamasındaki başvuruları reddedilerek, onaylanmış başvurularsa iptal edilerek öğretmenlerin yeniden başvuru yapmaları sağlanacak.

- Öğretmenler, başvuru süresi içinde, görevli olduğu eğitim kurumuna ya da kadrosunun bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vererek yer değiştirme başvurusundan vazgeçebilecek. Bu durumda öğretmenlerin başvuruları elektronik ortamda da iptal edilecek.

İL VEYA İLÇE DIŞINDAKİLERE KOLAYLIK

- Öğretmenlerin şahsen başvuru yapması gerekiyor.  Ancak görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu okul müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecek. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde elektronik ortamda onaylayarak formun çıktısını göreve başladıklarında öğretmenlere imzalattırabilecek.

- Müstakil müdürlüğü olmayan kurumlarda görevli öğretmenlerle kadroları il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bulunanlar, başvurularını kadrolarının bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapacak.

30-12-2017

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin