Arama sonuçları

Okul liderliği sertifika programı oldu

Okul liderliği sertifika programı oldu

Okul liderliği sertifika programı oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sürekli gündeme getirdiği okul liderliği sertifika programı oldu. Selçuk, okul liderlerini yani yöneticilerini bir orkestra şefi olarak tanımlıyor.

İşte bu tanımdan yola çıkarak okul liderliği sertifika programını ilk olarak Sabancı Üniversitesi başlatıyor. 

OKUL LİDERLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI OLDU

Okul yöneticileri ve yönetici adayları için geliştirilen Okul Liderliği Sertifika Programı, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi - EDU ve Eğitim Reformu Girişimi işbirliğiyle, 11 Ocak 2019’da başlıyor.

Karaköy Minerva Palas’ta ve Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde düzenlenecek eğitim programı, yöneticilerin 21. yüzyılın eğitimine liderlik etmek için ihtiyaç duyduğu bilgi ve yetkinlikleri geliştirmeyi amaçlıyor. Okulun bir yaşam, öğrenme ve yönetim alanı olmasından hareketle tasarlanan modüller, katılımcıların bütünsel bir bakış açısı kazanacakları içerikleri sunacak.

HANGİ MODÜLLERDEN OLUŞACAK?

Okul Liderliği Sertifika Programı, “Öğretimsel Liderlik”, “Operasyonel Liderlik” ve “Dönüşümsel Liderlik” olmak üzere üç farklı liderlik patikası üzerinden, uluslararası güncel örneklerle, sınıf içinde etkileşimli; takım çalışmaları ve simülasyonlarla uygulamaya dönük bir yapıda sürdürülecek.

Eğitimlerde, etkin bir eğitim lideri olmak için; program liderliği, öğretimin planlanması, başarı hedeflerinin belirlenmesi, başarıyı izleme ve değerlendirme, öğretmenlere koçluk, vb. yetkinliklerin geliştirilmesine odaklanılacak. Katılımcılara, kaynakların yönetiminden değişim yönetimine, kriz ve çatışma yönetimi, iletişim ve yaratıcı problem çözme gibi konulara kadar pek çok başlıkta temel yeterliliklerin kazandırılması hedefleniyor.

Farklı alanlarda uzman yedi eğitmenin dört modül üzerinden sürdüreceği programa, eğitim kurumlarının genel müdürleri ve yardımcıları, okul müdürleri ve yardımcıları katılabilecek.

Programın ücreti KDV hariç 8 bin TL

 

26-12-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin