Arama sonuçları

Okul müdürlüğü sınavı soru ve cevapları yayımlandı

Okul müdürlüğü sınavı soru  ve cevapları yayımlandı

Okul müdürlüğü sınavı soru ve cevapları yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için ilk kez düzenlenen "okul yöneticiliği sınavı" soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" (2019-MEB-EKYS) ile ilgili Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) internet sitesinde duyuru yapıldı.

OKUL MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

21 Nisan'da yapılan 2019-MEB-EKYS'nin temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı, adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.

Adaylar, 10 süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle soruların tamamına erişebilecek.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif hakları ÖSYM'ye ait olan sorular, yazılı izin olmadan çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.

SONUÇLAR 16 MAYIS'TA AÇIKLANACAK

İlk kez düzenlenen sınava 56 bin 381 aday başvuru yaptı. Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 soru soruldu ve 150 dakika süre verildi.

Sınavda konuların ağırlığı, genel yetenek ve genel kültür yüzde 35, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi yüzde 10, değerler eğitimi yüzde 5, eğitim ve öğretimde etik yüzde 5, eğitim bilimleri yüzde 35, mevzuat yüzde 10 şeklinde oldu.

ÖSYM takvimine göre, sınav sonuçlarının 16 Mayıs 2019'da açıklanması planlanıyor.

24-04-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin