Arama sonuçları

Okul yöneticiliği sınavı cevap kağıtları erişilme açıldı

Okul yöneticiliği sınavı cevap kağıtları erişilme açıldı

Okul yöneticiliği sınavı cevap kağıtları erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" (2019-MEB-EKYS) düzenlemişti. İşte bu sınavın cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı.

OKUL YÖNETİCİLİĞİ SINAVI CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM'nin internet sitesinde konuyla ilgili duyuru yayımlandı. 21 Nisan'da uygulanan 2019-MEB-EKYS'ye giren adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığı belirtildi. Cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapılan işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçları incelenebilecek. Bu bilgiler ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden 10 gün süreyle kalacak. 

Adaylar bu bilgilere TC kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağlayabilecek. Adaylar, cevaplarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya verdikleri cevabı görebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.

16-05-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin