Arama sonuçları

'Ötekileştirme' Bilgi'de tartışılacak

 'Ötekileştirme' Bilgi'de tartışılacak

'Ötekileştirme' Bilgi'de tartışılacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi 20 Aralık Çarşamba günü “ ‘Biz’liğin Aynasından Yansıyanlar - Türkiye Gençliğinde Kimlikler ve Ötekileştirme” başlıklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 

Bilgi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek etkinlikte, ‘ötekileştirme’ üzerine odaklanan TÜBİTAK Araştırma Projesi’nin bulguları paylaşılacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, “‘Biz’liğin Aynasından Yansıyanlar - Türkiye Gençliğinde Kimlikler ve Ötekileştirme” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Etkinlikte Türkiye gençliğindeki “ötekileştirme” üzerine odaklanan, TÜBİTAK Araştırma Projesi’nin bulgularını içeren ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan aynı isimli kitap tanıtılacak. 

'ÖTEKİLEŞTİRME' BİLGİ'DE TARTIŞILACAK

20 Aralık Çarşamba günü saat 16.00’da santralistanbul Kampusu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin TÜBİTAK desteğiyle 2015-2017 yıllarında yürüttüğü araştırmanın sonuçları değerlendirilecek. “Diğeri ile Karşılaşmada Ötekileştirme/meyi Anlamak: Türkiye’de Gençlerle Empati ve Eşitliği Tartışmak” başlıklı araştırmada ötekileştirmenin nasıl başladığı, nasıl gerçekleştiği ve bu süreci etkileyen temel faktörler ele alınıyor. Etkinlikte, araştırmayla ilgili bulguların sunumunu, Bilgi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci ve BilgiUluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Emre Erdoğan gerçekleştirecek. 

 

Sunumun ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Yayın Koordinatörü Cem Tüzün’ünmoderatörlüğünde Bilgi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Avrupa Birliği Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya ve BİLGİ İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Laden Yurttagüler tartışmacı olarak değerlendirmelerini sunacaklar.


16-12-2017

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin