Arama sonuçları

Ücretsiz Samsung İnovasyon Kampüsü başlıyor

Ücretsiz Samsung İnovasyon Kampüsü başlıyor

Ücretsiz Samsung İnovasyon Kampüsü başlıyor. Samsung’un UNDP, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Vakfı’yla birlikte hayata geçirdiği Samsung İnovasyon Kampüsü, nesnelerin internetinin kapsamlı şekilde ele alınacağı ilk eğitimine başlıyor.  Ücretsiz eğitim programına katılan öğrencilerin uluslararası geçerliliği olan sertifika alabileceği eğitim programı için son başvuru tarihi 9 Şubat 2020.

ÜCRETSİZ SAMSUNG İNOVASYON KAMPÜSÜ BAŞLIYOR

Samsung İnovasyon Kampüsü’nda  verilecek eğitimler, gençlere geleceklerini şekillendirecek teknolojiler hakkında pratik bir anlayış sunarak geleceğe dönük becerilerle donatılmış bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyor. Geleceğin becerileriyle donatılmış sorun çözücüleri yetiştirme misyonuyla hareket edilen eğitim programı çerçevesinde yeni yeteneklerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

 İLK EĞİTİM NESNELERİN İNTERNETİ OLACAK

18-25 yaş aralığındaki gençleri kritik ve teknik becerilerle donatmayı hedefleyen eğitim programının ilk konusu nesnelerin interneti olacak. Seçme aşamasında öğrenciler şu 5 kriter üzerinden değerlendirilecek. Temel STEM bilgisine sahip olma, programlama bilgisine sahip olma, programlama deneyimine sahip olma, bir programa ilgi duyma ve bir kariyer hedefine sahip olma.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Ayazağa kampusunda İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı uzmanlarınca koordine edilecek eğitimler 240 saat sürecek. Eğitimlerin 160 saati konu anlatımı, 80 saati ise uygulama ve proje olarak gerçekleştirilecek. 3 ay sürecek eğitimler sonunda öğrenciler, uygulamalı projeler ile yarışmaya girme hakkı, kariyer danışmanlığı desteği, proje yapılması için gerekli tüm ekipmanlar ve mentor kılavuzluğu fırsatları yakalayacak. Ayrıca öğrencilere bir sertifika da verilecek.

 

20-01-2020

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin