Arama sonuçları

Ulusal bilim kampı düzenlenecek

Ulusal bilim kampı düzenlenecek

Ulusal bilim kampı düzenlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), proje liselerin öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı ulusal bilim kampı düzenleyecek. Kamp, 4-5 Şubat tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde yapılacak. “III. Ulusal Bilim Kampı” Bursa Tofaş Fen Lisesi'nin koordinesinde gerçekleştirilecek.

 

ULUSAL BİLİM KAMPI DÜZENLENECEK

Ulusal bilim kampının ilk bölümü 4-6 Şubat'ta Bursa Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde yapılacak. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı proje okullarının öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin katılımıyla düzenlenecek kampta, şu konular ele alınacak:

"Akıllı araçlar ve teknolojileri", "akıllı ve yenilikçi şehir uygulamaları", "konut, sanayi, ulaşım ve tarım sektörlerinde enerjinin verimli kullanılması uygulamaları", "temiz ve yenilenebilir enerji", "daha sağlıklı bir Türkiye için farmakoloji", "temel bilimler; matematik, fizik, kimya ve biyoloji", "sosyal bilimler; tarih, coğrafya, sosyoloji ve psikoloji", "endüstriyel tasarım."

PROJELER DEĞERLENDİRİLECEK

Atölye çalışmalarının yapılacağı kamp süresince, öğrencilerin sadece fen bilimleriyle değil, beşeri bilimler ve sanat dallarıyla da bağlarını pekiştirmek için eğitsel etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çalışmanın ilk bölümünün tamamlanmasının ardından proje okullarının katılımcılarının hazırlayacağı projeler, Bursa Uludağ Üniversitesi ile Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan kurul tarafından değerlendirilecek. Kategorilerinde ilk üçe giren projeler 2-5 Mayıs'ta "SCIENCE EXPO-Bursa Bilim Şenliği" sergi alanında sergilenecek ve öğrencilere ödülleri verilecek.

Etkinlik kapsamında öğrencilerin, gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problem çözme ve model oluşturma becerilerinin geliştirilmesi, farklı disiplinlerin yöntem ve uygulamalarını tanımaları, gündelik hayattaki sorunların bilimsel yöntemlerle çözülebileceğinin farkına varmaları amaçlanıyor.

 

17-01-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin