Arama sonuçları

Yeni bir meslek doğuyor: Etik ve uyum yöneticiliği

Yeni bir meslek doğuyor: Etik ve uyum yöneticiliği

 

Yeni bir meslek doğuyor: Etik ve uyum yöneticiliği. . Global şirketlerin tümünde ‘Etik ve Uyum Yöneticiliği’ yeni bir meslek haline dönüşüyor. Türkiye’de de Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 2018 yılında Etik ve Uyum Yöneticiliği bir meslek olarak kabul edildi.

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) verilerine göre, tüm dinamiklerin hızla değiştiği günümüz iş dünyasında, iş etiği, uyum ve dürüstlük, kurumsal yönetim uygulamalarının merkezinde yer almaya başladı. Bu amaçla, Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile 2016 yılında kurulan TEİD Akademi bünyesinde ‘Etik ve Uyum Yöneticileri’ mezun etmeye başladı.

YENİ BİR MESLEK DOĞUYOR: ETİK VE UYUM YÖNETİCİLİĞİ

Bu amaçla da ‘Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi Sertifika Programı’ düzenlendi. Bu program 29 Mart’ta 5’nci dönemine başlayacak. Toplam 89 Etik ve Uyum Yöneticisi mezun eden TEİD Akademi tarafından düzenlenen ve Türkiye’de alanında tek olan bu program ile 25’e yakın yeni Etik ve Uyum Yöneticisi sertifika alacak. Program, 42 saat sürecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Programa, ulusal ve uluslararası şirketlerin Satış, Pazarlama, İş Geliştirme, Lojistik, Satın Alma, Finans, Hukuk, Uyum, İletişim, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, İdari İşler Departmanlarının yöneticileri, çalışanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri, şirket hissedarları, avukatlar, mali müşavirler, denetçiler ve danışmanlar katılabiliyor. Program ayrıca, etik ve uyum konusunda uzmanlaşmak isteyen akademisyenler ve yüksek lisans, master ve doktora öğrencilerine de açık.

DERSLERİ KİM VERECEK?

Sertifika programında ders verecek isimler arasında şunlar yer alıyor:

Av. Altuğ Özgün (Astellas), Av. Kayra Üçer (Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu), Burak Aytekin (EY), Dr. Fevzi Toksoy (ACT ECON), Eda Çelik (PwC), Emre Çolak (PMI), Av. Ertuğrul Onur (Coca-Cola İçecek), Fikret Sebilcioğlu (Cerebra CPAs & Advisors), Güray Karacar (Tofaş), İdil Gürdil (KPMG), Prof. Dr. Köksal Bayraktar (Bayraktar Hukuk), Av. Seçkin Savaşer (Goodyear), Tayfun Zaman (Reanda Turkey).

 

25-03-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin