Arama sonuçları

YÖK-Yabancı Dil Eğitim Bursu başvuruları başladı

YÖK-Yabancı Dil Eğitim Bursu başvuruları başladı

YÖK-Yabancı Dil Eğitim Bursu kapsamında 2019 yılı için çağrıya çıkılacaktır. Burs programının ikinci çağrısı olan burslara; son beş yıl içinde YÖKDİL, YDS, E-YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından en az kırk beş veya en fazla yetmiş puan aldığını belgeleyen, Araştırma Üniversiteleri ve Aday Araştırma Üniversitesi dışındaki devlet üniversitelerindeki doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi veya doktor öğretim üyesi kadrolarında görev yapmakta olan öğretim elemanları başvurabilecektir.

 

Burstan yararlanmak isteyen öğretim elemanlarının seçimleri üniversiteler tarafından yapılarak, yabancı dil eğitimi alması uygun bulunan öğretim elemanlarının bilgileri en geç 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı mesai bitimine kadar YÖK’e bildirilecektir. Üniversite çeşitliliği ve bütçe imkanları dikkate alınarak kesinleşen liste üniversiteler tarafından açıklanacaktır.

YÖK tarafından bu yıl bursu almaya hak kazanan öğretim elemanlarına 2 ay ile 6 ay arasında aylık 3.500 TL burs desteği sağlanacaktır.

23-03-2019

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin