Arama sonuçları

YÖK-YUDAB programı başvuruları başladı

YÖK-YUDAB programı başvuruları başladı

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), bu yıl ilk defa uygulamaya geçecek ve her yıl tez aşamasındaki 400 araştırma görevlisine yurtdışında burslu eğitim imkanı sağlayacak Doktora yapan Araştırma Görevlileri için Yurt Dışı Araştırma Bursları (YÖK-YUDAB) Programı başvuruları başladı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ilgili akademisyenlere mektup göndererek YÖK-YUDAB hakkında bilgi verdi.Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefi kapsamında, YÖK olarak birçok yeni programı hayata geçirdiklerine işaret eden Saraç, nitelikli bilgi ve nitelikli insan kaynağının bütün çalışmaların hedefi olduğunu, bu hedefe ulaşmak için sürekli yenilik peşinde olduklarını belirtti.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİ KAPSIYOR

Saraç, Türkiye'de doktoralı insan kaynağının nicelik olarak artırılmasının yanı sıra niteliği de yükseltmek yolunda gerçekleştirdikleri projelere bir yenisini daha eklediklerini bildirdi. Buna göre belirlenen öncelikli alanlarda YÖK-YUDAB ile devlet üniversitelerinde doktora eğitiminde tez aşamasında olan 400 araştırma görevlisine yurtdışında en az 6 ay en fazla 1 yıl süreyle tezleri ile ilgili araştırma yapma imkanı sunulacak. 

BAŞVURULAR 31 TEMMUZ’A KADAR

YÖK-YUDAB kapsamında yurtdışında doktora araştırma başvurusu yapmak isteyen araştırma görevlileri  31 Temmuz'a kadar "https://yoksis.yok.gov.tr/" internet adresinden başvurularını yapabilecek.  Program kapsamında, her yıl tez aşamasındaki 400 araştırma görevlisine, aylık 2 bin 500-3 bin 500 lira arasında değişen oranlarda burs ile yurt dışında eğitim imkanı sağlanacak.

17-04-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin