Arama sonuçları

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Burs Olanakları

2016 - 2017 Burs olanakları :

Üniversiteye Giriş Bursu: ÖSYM tarafından Yükseköğretim Programı ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin “Burslu” programlarına yerleştirilen öğrencilere karşılıksız olarak verilir.

LYS Onur Bursu: Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin “Burslu” programlarına yerleştirilen öğrencilerden LYS yerleştirme puanına göre Türkiye genelinde ilk 500 arasında yer alan öğrencilere verilir. LYS Onur Bursu, dokuz ay süreyle verilen aylık nakit desteğini kapsar.

Bilim Bursu: TÜBİTAK tarafından tespit edilen uluslararası bilimsel yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alanlardaki üniversitenin burslu programlarına kontenjan dışı sınavsız yerleştirilen öğrencilere karşılıksız olarak verilir. Bilim Bursu, dokuz ay süreyle verilen aylık nakit desteğini kapsar.

Şehit ve Gazi Çocuğu Bursu: Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin “Burssuz” programlarına yerleştirilen öğrencilerden, terör nedeniyle şehit veya gazi olmuş TSK ile Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu çocuklarına, Üniversite Yönetim Kurulu’nun önerisi üzerine Mütevelli Heyet tarafından belirlenen sayı ve oranda verilir.

Akademik Başarı Bursu: Üniversitenin “Burssuz” programlarında öğrenim gören öğrencilere, bir akademik yıl sonundaki genel not ortalamalarına göre izleyen öğretim yılında geçerli olmak üzere karşılıksız olarak verilir.