Arama sonuçları

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Kampus Olanakları

Ankara'da Türkkuşu ve Akköprü olmak üzere iki İzmir'de de bir kampusu bulunuyor.

Ankara'da Türkkuşu Kampusu: İşletme Fakültesi, Hava Ulaştırma Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitisü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır. Bünyesinde uygulama laboratuvarlarını (hangarlar, kule, operasyon binası, brifing salonu) ve simülasyon merkezini de bulunduran kampusun içinde uçuş pisti de yer almaktadır.

İzmir-Selçuk Kampusu'nda Havacılık Meslek Yüksek Okulu ve Hava Ulaştırma Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim verilmesi için kullanılacak olan Selçuk kampusu bünyesinde uygulama laboratuvarları (hangarlar, kule, simülatör, operasyon binası, brifing salonu) da bulunmaktadır.

rilen öğrencilerden, terör nedeniyle şehit veya gazi olmuş TSK ile Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu çocuklarına, Üniversite Yönetim Kurulu’nun önerisi üzerine Mütevelli Heyet tarafından belirlenen sayı ve oranda verilir.

Akademik Başarı Bursu: Üniversitenin “Burssuz” programlarında öğrenim gören öğrencilere, bir akademik yıl sonundaki genel not ortalamalarına göre izleyen öğretim yılında geçerli olmak üzere karşılıksız olarak verilir.