Arama sonuçları

2021 LGS ve YKS'de öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacak

2021 LGS ve YKS'de öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacak

2021 LGS ve YKS'de öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacak. 4 milyon öğrencinin merakla beklediği sorunun yanıtını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) verdi.  Bakanlık Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişikliğin söz konusu olmadığını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 12 gün önce öğrencilerin yükünü azaltacaklarını, bununla ilgili çalışma yaptıklarını söylemişti.

2021 LGS VE YKS'DE ÖĞRENCİLER TÜM MÜFREDATTAN SORUMLU

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "LGS ve YKS gibi merkezi sınavların kapsamında şu anda bir değişikliğin söz konusu olmadığı" duyuruldu.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracaktır. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir. Ayrıca bu sene her ay 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımlanacaktır. Öğrencilerin örnek soruları ve sağlanan kaynak desteklerini yakından takip etmeleri özellikle tavsiye edilmektedir."

NE OLMUŞTU?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, haziran ayında yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) müfredatıyla ilgili “Sınavla ilgili içerikler konusunda öğrencilerin yükünü azaltma konusunda çalışmamız var” açıklama yapmıştı.

2021 LGS VE YKS: SINAV MÜFREDATI NE OLDU?

Selçuk, geçtiğimiz 20 Kasım Cuma günü bu açıklamayı yapmış ve “Önümüzdeki hafta açıklama yapılacak” demişti.
Bu açıklamanın üzerinden 12 gün geçtikten sonra MEB, "değişiklik yok" dedi.

02-12-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş