Arama sonuçları

2023 MSÜ: TYT’nin 'provası' sınav için başvurular başladı

2023 MSÜ: TYT’nin 'provası' sınav için başvurular başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) gerçekleştirilecek 2023 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları alınmaya başlandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, başvurular 7 Şubat'a kadar sürecek.

Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-MSÜ kılavuzunda yer alıyor. Adaylar kılavuza ÖSYM'nin sitesinden erişebiliyor.

19 MART’TA YAPILACAK

Adayların, harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları 2'nci seçim aşamalarına katılabilmeleri için, ÖSYM'nin uygulayacağı 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na başvuru yapmaları ve harp okulları için 2023-YKS'nin 1. oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT), astsubay meslek yüksekokulları için 2023-YKS Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) girmeleri gerekiyor.

Sınav, 19 Mart'ta yapılacak.

TYT PROVASI SAYILIYOR

MSÜ, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile aynı özellikleri taşıyor. Gerek süre, gerekse testler TYT ile aynı olunca YKS'ye hazırlanan öğrenciler de TYT'ye hazırlık olması açısından MSÜ Sınavı'na giriyor.

14-01-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş