Arama sonuçları

30 bin öğretmen için 'program' başladı

30 bin öğretmen için 'program' başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilk kez uygulanan 30 bin aday öğretmeni yetiştirme programı başladı.
Yetiştirme programı kapsamında, yeni atanan 30 bin aday öğretmen için 35 bin danışman öğretmene yönelik eğitim seminerleri, 81 ilde tamamlandı. Aday öğretmenlerin yetiştirme programına alınacakları il tercihleri de sonuçlandırıldı. 

31 AĞUSTOS'A KADAR SÜRECEK

Aday öğretmenlerin hangi okulda yetiştirilmek üzere görevlendirildiklerinin açıklanmasının ardından yetiştirme süreci başlayacak ve 31 Ağustos'a kadar sürecek. Aday öğretmenler, 31 Ağustos itibarıyla atandıkları illere gidecek ve 1 Eylül'de görevlerine başlayacak.

Aday öğretmenler, yetiştirme sürecinde oldukları süre içinde okullarda tek başlarına derse girmeyecek, yetiştirme sürecinde hiçbir hak kayıpları olmayacak. Aday öğretmenlerin yetiştirme sürecinde ve asıl görev yapacakları eğitim kurumlarında geçen hizmet sürelerinin tamamı, adaylıklarının kaldırılmasını takiben, kademe ilerlemesinde ve derece yükselmesinde değerlendirilecek.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN İSTANBUL OLDU 

Aday öğretmenlerin en çok tercih yaptığı il, 3 bin 364 tercihle İstanbul olurken, ikinci il bin 838 tercihle Ankara, üçüncü il ise bin 176 tercihle İzmir oldu.

714 SAATLİK YETİŞTİRME SÜRECİ

Yetiştirme programı kapsamında, danışman eşliğinde sınıf içi, sınıf ve okul dışı faaliyet toplam 414 saat olmak üzere 14 hafta sürecek. Seminer ve kurs türü çalışmalar da 10 hafta olmak üzere toplamda 714 saatlik programdan geçecek aday öğretmenlerin yetiştirme süreci ağustos sonunda bitmiş olacak.

Bu blog AA abonesidir.

15-02-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş