Arama sonuçları

31 bin öğrenci ‘iklim değişikliği’ için eylemde

31 bin öğrenci ‘iklim değişikliği’ için eylemde

31 bin öğrenci ‘iklim değişikliği’ için eylemde. İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne (TED) bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi greve gitti.

16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg’in başlattığı okul boykotlarını destekleyen öğrenciler, herkesi iklim değişikliği ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyor.

31 BİN ÖĞRENCİ 'İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ' İÇİN EYLEMDE

Tüm dünyada Z Kuşağının başını çektiği küresel bir harekete dönüşen "İklim İçin Okul", "Gelecek İçin Cuma Günleri" adı altında gerçekleştirilen Okul Grevleri, gezegeni yokoluş sürecine sürükleyen politikalara dur demeyi amaçlıyor.

ÖĞRENCİLER GELECEĞE DİKKAT ÇEKİYOR

TED Okulları öğrencileri de Cuma günü 2. Ders  saatinde kendi elleriyle hazırladıkları dövizlerle iklim değişikliğinin geldiği noktaya dikkat çekti. Öğrenciler, dünyamız sadece 1,5 derece daha ısınırsa insanlığın geri dönüşü mümkün olmayan bir yıkımla yüz yüze kalacağını haykırdı. Öğrenciler, bu gidişe bir dur demek için büyüklerine çağrıda bulundu.

Herkesi öğrencilerimize destek olmaya davet ediyoruz. Grevi sosyal medyadan #tedokullariiklimicingrevde#iklimicinokul #FridaysForFuture #climatestrike hasthag’leri ile takip ederek paylaşabilirsiniz.

29-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş