Arama sonuçları

Akademik yıl açılışı 3’üncü kez Külliye’de

Akademik yıl açılışı 3’üncü kez Külliye’de

Akademik yıl açılışı 3’üncü kez Külliye’de. 2018-2019 öğretim yılı açılışı bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde olacak. Yarın yapılacak açılış ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Açılışa devlet ve vakıf üniversitelerinin tüm rektörleri, yüksekokul müdürleri ile seçilmiş öğrenciler katılacak.

 

AKADEMİK YIL AÇILIŞI 3'ÜNCÜ KEZ KÜLLİYE'DE

 

İlk kez 2016-2017 akademik yıl açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ile yapılmıştı. Külliye’deki açılışa 181 yükseköğretim kurumu rektör ve müdürü ile 2 bin akademisyen katılmıştı.  Erdoğan konuşmasında açılış töreninin bir ilk olduğunu, her yıl devam ederek geleneksel bir hale geleceğine inandığını söylemişti. İşte bu gelenek bu yıl da sürecek. Akademik yıl açılışı üçüncü kez Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak.

 

İLK AÇILIŞTA REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ 'DEĞİŞTİRİLSİN' DEMİŞTİ

Erdoğan 18 Ekim 2017’da yapılan ilk akademik yıl toplu açılış töreninde üniversitelerdeki rektörlük seçimlerini eleştirmiş ve değiştirilmesi gerektiğini söylemişti. Bu konuşmadan 11 gün sonra, 29 Ekim 2016 gecesi 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile devlet üniversitelerinde rektörlük seçimleri kaldırılmıştı. Resmi Gazetede yayınlanan yeni düzenlemeyle sadece devlet değil, vakıf üniversitelerinin de atamaları Cumhurbaşkanı tarafından yapılmaya başlamıştı. Aynı açılışta Erdoğan, lokomatif üniversiteler olarak tanımlanan pilot üniversitelerin listesini de açıklamıştı.

ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLLERİ KAZANANLAR AÇIKLANACAK

2017-2018 akademik yıl açılışında da Erdoğan, YÖK tarafından verilen Üstün Başarı Ödülleri’ni kazananları açıklayarak, ödüllerini vermişti.

2018-2019 akademik yıl açılışında da Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından bu yılın Üstün Başarı Ödülleri’ni kazananları açıklayacak ve ödüllerini verecek. Açılışa rektör, öğrenci ve akademisyenlerin de aralarında olduğu 2 bin kişinin katılacağı belirtiliyor.

 

02-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş