Arama sonuçları

Araştırma bursu ile Hollanda'da master yapın

Araştırma bursu ile Hollanda'da master yapın

Hollanda Avrupa ülkeleri arasında en fazla İngilizce master programına sahip ülkelerin başında geliyor. 13 araştırma, 39 uygulama üniversitesinde 870 İngilizce master, 54 doktora programı bulunuyor. Hollanda'da nasıl lisansüstü eğitim yapabileceğinize ilişkin sorularımızı Kare Eğitim Yurtdışı Eğitim Koordinatörü Olcay Erten yanıtladı.

HOLLANDA'DA MASTER ÜCRETLERİ NEDİR?

Master programlarının öğrenim ücretleri ise 8 bin ile 20 bin Euro arasında değişiyor.

ÜNİVERSİTELER BURS VERİYOR MU?

Bir çok büyük araştırma üniversitesi hem lisans hemde yüksek lisans programlarında yabancı öğrenciye yıllık 6 bin ile 12 bin Euro arasında değişen oranlarda burs veriyor.

BURS İÇİN ARANAN KOޞUL NEDİR?

Aranan ilk koşul akademik başarı oluyor. Master programlarına başvuruda lisans mezuniyet başarınızı göstermeniz ve dil yeterliliğinizi ispatlamanız gerekiyor. Bunun için de TOEFL, IELTS gibi sınav sonuçları isteniyor. Ancak bazı bölümler için iş tecrübesi ve çoğu zaman GRE, GMAT gibi sınav sonuçları ve mülakatları da talep edebiliyor.

KONTENJAN SORUNU YAޞANIYOR MU?

Amsterdam, Groningen, Maastricht, Utrecht gibi üniversitelerde sunulan İngilizce master programlarının kontejanları çok sınırlı. Başvuranlar arasında bir yarış oluyor. Bu nedenle kabul edilebilmek için çok iyi özelliklere sahip olmanız gerekiyor.

29-03-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş