Arama sonuçları

5 Türk üniversitesi arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı

 5 Türk üniversitesi arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı

Azerbaycan Avrasya Üniversitesi ile Türkiye'den Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Türk üniversite rektörlerinden oluşan heyet, Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan Avrasya Üniversitesini ziyaret etti.

5 TÜRK ÜNİVERSİTESİ İLE ANLAŞMA

Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Nazım Hüseyinli ile bir araya gelen heyette şu üniversite rektörleri yer aldı:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi.

Görüşmede Azerbaycan Avrasya Üniversitesi Rektörü Hüseyinli ve Türk rektörler, iş birliği anlaşmalarına imza attı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdöl, Türk üniversiteler olarak Azerbaycan eğitim kurumlarıyla ikili iş birliklerini artırmak için çalışacaklarını söyledi.

"AZERBAYCAN'LA İLİŞKİLERİMİZDE YENİ BİR KAPI AÇIYORUZ"

Erdöl, bugün imzaladıkları anlaşmalarla daha sıkı iş birliği yaparak tecrübe paylaşımı için bir adım atmış olduklarını belirtti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alişarlı, anlaşma ile Azerbaycan'la ilişkilerinde yeni bir kapı açtıklarını kaydetti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uysal, Karabağ zaferinin tüm Türk dünyasında coşkuyla karşılandığını söyledi.

Uysal, "Üniversiteler olarak el ele vereceğiz, imkanlarımızı birleştireceğiz, bilimde teknolojide daha ileri gideceğiz ve milletimize daha nice zaferler yaşatacağız" ifadelerini kullandı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Beydemir, Azerbaycan'ı kendi vatanşları olarak gördüklerini belirtti.

Beydemir, "Üniversitelerimizde hangi gelişmeler varsa hepsine sizi ortak etmeyi arzu ederiz. Sizdeki güzel şeylere de ortak olmaya hazırız" dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çiftçi de Azerbaycan'la Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesini istediklerini, ilmiye sınıfı olarak da buna katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

01-11-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş