Arama sonuçları

Bakan Özer: Çocuklarımızı güvenli ve temiz ortamlarda karşıladık

Bakan Özer: Çocuklarımızı güvenli ve temiz ortamlarda karşıladık

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5-9 Eylül'de tamamlanan uyum ve okulların ilk haftasının değerlendirildiği toplantıda, "Çok daha hazırlıklı, çok daha temiz, güvenli ortamlarda çocuklarımızı karşılamanın mutluluğu içindeyiz" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Bakanlık yöneticileri ile bir araya geldi.

UYUM HAFTASININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Sadri Şensoy, Nazif Yılmaz ve Osman Sezgin ile birim amirlerinin katıldığı toplantıda, 5-9 Eylül'de tamamlanan uyum ve okulların ilk haftasının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda, eğitim yılı hazırlık dönemi ve başlangıcında Türkiye'nin dört bir yanında sahada bulunan birim amirleri, değerlendirmelerini paylaştı.

OKULLARIN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Yeni eğitim öğretim yılını okulların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak başlattıklarını belirten Bakan Özer, şunları kaydetti:

"Tüm Türkiye'deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik. Bu bütçeden temizlik ve kırtasiye malzemeleri, okulların büyük onarımlardan küçük onarımlarına tümünün giderleri karşılandı. 153 milyon ders kitabı ve 136 milyon yardımcı kaynak ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıldı. 60 bin temizlik elemanı okullar açılmadan bir hafta önce göreve başladı. Çok daha hazırlıklı, çok daha temiz, güvenli ortamlarda çocuklarımızı karşılamanın mutluluğu içindeyiz."

UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAMAYAN ÖĞRETMENLER İÇİN EK SÜRE

Birim amirlerinin, "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve EğitimProgramına İlişkin Yönerge" kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimlerinin 9 Eylül'e kadar uzatılmasına rağmen bazı öğretmenlerin eğitimleri yetiştiremediklerini, yüzde 98-99 oranında kalan öğretmenlerin olduğunu belirtmesi üzerine Özer, bu öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin 19 Eylül Pazartesi gününe kadar tekrar açılması talimatını verdi.

Aynı kapsamda yürütülen başöğretmenlik eğitimleri de daha önce belirtilen takvim doğrultusunda 19 Eylül'e kadar devam edecek.

15-09-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş