Arama sonuçları

Bakan Selçuk, ‘kartopu’ ile ders anlattı

Bakan Selçuk, ‘kartopu’ ile ders anlattı

Bakan Selçuk, ‘kartopu’ ile ders anlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kar yağışıyla ilgili paylaşım yaptı ve kartopu aracılığıyla dersleri anlattı.

Instagram hesabından avucunda tuttuğu kar topu paylaşımı yapan Selçuk, kar ile dersler arasında bağlantı kuran Selçuk, velilere şu mesajı verdi:

BAKAN SELÇUK, ‘KARTOPU’ İLE DERS ANLATTI

"Elinize pencere pervazından bir avuç kar alıp çocuğunuza uzatın, kartopu yapsın. Bu, el kaslarını çalıştıran bir motor becerisiyken nişan aldığı yeri tutturmaksa el göz koordinasyonudur. Maddenin hâl değişimi, erime donma konuları da öylece çocuğun avucunda durur. Her bir kar tanesinin birbirinden farklı olduğunu anlatırsanız bu, bir fizik sohbeti olur. Buzdolabı neden karlanır diye sorarsanız bu, bir sınav sorusu olur. Kar yağarken etraf neden sessizleşir? İşte bundan, harika bir araştırma konusu olur. Anadolu'nun asırlık kar kuyularından bahsederseniz bu, bize geri dönüşümü anlatmak için iyi bir çıkış noktası olur. Kartopuna bakarken aklıma bu kadarı geldi, konuştukça açılır, açıldıkça derinleşir, derinleştikçe yerini ve demini bulur sohbet. Başlangıcı benden, devamı sizden olsun. İyi pazarlar diliyorum ve kartopumu sizin pencereye doğru atıyorum."

17-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş