Arama sonuçları

Bakan Tekin, Dünya Engelliler Haftası'nda özel öğrencileri ziyaret etti

Bakan Tekin, Dünya Engelliler Haftası'nda özel öğrencileri ziyaret etti

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile MEV Gökkuşağı özel eğitim okullarını ziyaret ederek özel öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Bakan Yusuf Tekin, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bugün SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulunda özel öğrenci ve öğretmenleriyle buluştu.

Okula gelişinde özel öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Tekin, öğrencilerle birlikte etkinliklere katıldı, sohbet etti, isteklerini sordu. 

Ziyarette okulların atölyelerini gezen Bakan Tekin, daha sonra öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya geldi, talep ve önerilerini aldı. 

Tekin, özel öğrencilerin velileriyle de görüşerek taleplerini dinledi. 

10-16 Mayıs tarihleri arasında Dünya Engelliler Haftası'nda Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerde engelli bireylerin hakları ve özel gereksinimleri konusunda farkındalık oluşturulmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor. Millî Eğitim Bakanlığı da bu kapsamda özel çocuklara ve ailelerine her zaman destek olmaya devam ederek okul ve kurumlarda etkinlikler düzenliyor.

16-05-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş