Arama sonuçları

Bakan Tekin: Herhangi bir kararı dayatmayacağız

Bakan Tekin: Herhangi bir kararı dayatmayacağız

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, alacakları kararların, herkesi memnun etmesine özel önem vereceklerini vurguladı. Tekin,"Bir karar alırken özellikle öğretmenlerimizin görüş, öneri ve eleştirilerini dikkate alacağız. Bunda herkesin müsterih olmasını isterim" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, Bakan Tekin, Gölbaşı'ndaki Hacılar İlkokulu ile Hacılar Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmenlerle görüştü.

Öğretmenler odasında gerçekleşen görüşmede konuşan Tekin, öğretmenleri sadece yılda bir defa kutlanan Öğretmenler Günü'nde hatırlamayacaklarını belirterek, bundan böyle sık sık bir araya geleceklerini, her daim bir arada olacaklarını kaydetti.

BÜYÜK BİR EĞİTİM AİLESİ

Öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaşlarla hep birlikte büyük bir eğitim ailesi olduklarını vurgulayan Tekin, alacakları kararlara öğretmen ve diğer paydaşları dahil edeceklerini bildirdi.

Merkezden herhangi bir kararı dayatmayacaklarını kaydeden Tekin, şöyle dedi: "Alacağımız kararların, herkesi memnun edecek, her kesimi mutlu etmesi gereken kararlar olmasına özel önem vereceğiz. Bir karar alırken özellikle öğretmenlerimizin görüş, öneri ve eleştirilerini dikkate alacağız. Bunda herkesin müsterih olmasını isterim."

OKUL ZİYARETLERİ SÜRECEK

Tekin, bundan böyle okul ziyaretlerini daha sık yapacaklarını belirterek şöyle devam etti: "Yeni dönemde okul ziyaretlerimizi Ankara Gölbaşı Hacılar İlkokulu ve Ortaokulu ile başlattık. Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceksek bunun merkezi kesinlikle okullar ve öğretmenler olacak. Arkadaşlar sizi gerçekten çok seviyorum, inşallah beraber tarihe not düşülecek işler yapacağız."

Daha sonra sınıf ziyaretlerinde bulunan Tekin, öğrencilerle sohbet etti ve herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

07-06-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş