Arama sonuçları

Bakan Tekin’e tepki: Öğretmenler fonlanmıyor, yaptıkları işin karşılığını alıyor

Bakan Tekin’e tepki: Öğretmenler fonlanmıyor, yaptıkları işin karşılığını alıyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmenlerin kamu tarafından fonlandığına ilişkin sözleri eğitimcilerin tepkisini çekti. Eğitimciler Bakan Tekin’in fonlananları görmek için öğretmenlere değil, dernek ve vakıflara bakmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sokakta görülen 80 kişiden birinin “maaşı devlet tarafından ödenen öğretmen statüsünde” olduğunu söyleyerek, “Bu devasa bir rakam. Dünyanın hiçbir tarafında bu kadar büyük bir öğretmen kitlesi kamu tarafından fonlanmıyor” sözleri eğitimcilerin tepkisini çekti.

Eğitim Sen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Tekin’e şu yanıtı verdi:

ÖĞRETMENLERİ İTİBARSIZLAŞTIRIYOR

"Dünyanın hiçbir yerinde eğitim emekçileri bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından bu kadar itibarsızlaştırılmıyor. Öğretmenler kamu tarafından fonlanmıyorlar. Yaptıkları işin, verdikleri emeğin karşılığını alıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde eğitim emekçileri bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından bu kadar ititbarsızlaştırılmıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e hatırlatmak isteriz. Öğretmenler kamu tarafından fonlanmıyorlar. Yaptıkları işin, verdikleri emeğin karşılığını alıyorlar. Üstelik yoksulluk sınırının çok çok altında bir ücret karşılığı çalışıyorlar. Bakan kamu kaynaklarıyla fonlananları görmek istiyorsa proje adı altında dinci gerici cemaat ve vakıflara, teşvik adı altında özel okul patronlarına, geçiş garantili köprülere, havalimanlarına, otoyollara aktarılan kamu kaynaklarına, 5’li çetenin silinen vergi borçlarına, sarayın harcamalarına ayrılan milyarlara baksın.”

17-06-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş