Arama sonuçları

Bakan Yılmaz açıkladı: Tatilde ödev yok

Bakan Yılmaz açıkladı: Tatilde ödev yok

Bakan Yılmaz açıkladı: Tatilde ödev yok. 2017-2018 öğretim yılında ilk dönem 19 Ocak Cuma günü son buluyor. Öğrenciler 19 Ocak’ta karnelerini alacak ve iki haftalık ara dönem sömestr tatili başlayacak.

Yarıyıl tatili için öneri ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. Yılmaz katıldığı bir televizyon programında tatil için önerilerini sıralarken, öğrencilere de “Ödev yok” müjdesini verdi.

BAKAN YILMAZ AÇIKLADI: TATİLDE ÖDEV YOK

Ödev vermiyoruz. Eğitim dört duvar arasında değildir diyoruz. Başka insanlarla bir araya gelmeliler. Kütüphaneleri müzeleri gezmeliler. Vakitleri olursa mutlaka iç dünyasını zenginleştirecek kitap okumalarını istiyoruz. Tatilde bol bol kitap okusunlar ve gezsinler. İki husus dışında bir şey istemiyoruz. Öğretmenlerimi de öğrencileri bu doğrultuda yönlendirmesi talebinde bulunuyorum. Bu dönemdeki öğrencilerimiz için en büyük tehdit bağımlılıktır.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN UZAK DURUN

Kişiyi asosyal yapan, çevresinden koparak farklı bir dünyada tek başına yaşıyormuş gibi yapan elektronik bağımlılık var. Evlatlarımızı bundan korumak için teşvik etmek, destek vermek lazım. Okullarda okuryazarlık dersimiz var. Medya okuryazarlığını, evlatlarımıza kazandırmak istiyoruz. Her duyduğuna inanmasın, araştırsın istiyoruz. Teknoloji bağımlılığından uzak durun. Teknoloji sizi kullanmasın, siz teknolojiyi kullanın. Evlatlarımızın elinden tutun. Dışarı çıkmasını istiyorsanız elinden tutun, beraber gidin. Birlikte okuyun diyoruz. İstiyoruz ki anne okusun çocuk dinlesin, çocuk okusun anne dinlesin. Baba da katılsın. Ailece okuma yapılsın. İşte o zaman çocuklarınızla hayatı birlikte paylaşmış oluyorsunuz. Evlatlarımızla birlikte vakit geçirmemiz lazım.

 

14-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş