Arama sonuçları

Bakan Yılmaz: Öğrenciler 15 tercih yapacak

Bakan Yılmaz: Öğrenciler 15 tercih yapacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz LGS tercihleriyle ilgili açıklama yaptı. Yılmaz öğrencilere 15 okul tercih hakkı vereceklerini söyledi. AA Editör Masası’na konuk olan Bakan Yılmaz öğrencilerin istemedikleri okullara yerleştirilmeyeceğini açıkladı. Yılmaz öğrencilere de 15 okul tercihi vereceklerini söyledi.

 

İşte Yılmaz’ın LGS tercihleriyle ilgili açıklamaları;

 

ÖĞRENCİLER 15 OKUL TERCİH YAPACAK

Temeli aynı kalmak kaydıyla bir, iki okulun daha tercihlere eklenebilme ihtimali bulunuyor. İhtiyaçlar ve vatandaşların talepleri dikkate alınacak. Bu durumun eğitimde demokratikleşmedir. Öğrencilerin hiçbirini istemedikleri okula göndermeyeceğiz.

HER BİRİNDEN 5'ER TANE OKUL

Çalışmanın detayları yeni bir kılavuzla açıklanacak. 5 tane bu fen liseleri ve diğer proje uygulayan okullar, 5 tanesi o sınavla alan okullardan tercihte bulunacak. 5 tane kendi evine yakınlıktan, aşama aşama yakınlıktan biz okul seçtireceğiz, 5 tane de ola ki daha uzakta olanlar öncelikli olmak üzere pansiyonu olan okullara. O halde bir şekilde her öğrencimize 15 okul seçme hakkını vereceğiz. Önümüzdeki döneme az kaldı, detaylarını da bir hafta on gün içerisinde belirleyeceğiz. Ama taahhüdümüz, hiç kimseyi tercih etmediği bir okula göndermeyeceğiz. Her bir alanda yani pansiyonlu okullarda, sınavla alan okullarda ve sınavsız alan okullarda 5, 5, 5 olmak üzere 15 okul tercihinde bulunacağız.

19-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş