Arama sonuçları

Barolar Birliği’nden hukuk barajının yükseltilmesine destek

Barolar Birliği’nden hukuk barajının yükseltilmesine destek

Barolar Birliği’nden hukuk barajının yükseltilmesine destek. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hukuk fakültesi başarı sırası barajının 190 binden 100 bine yükselecek olmasını “Artık en iyiler hukuk fakültelerine gidebilecek” diye yorumladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde açıkladığı Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde üniversite sınavlarına girecek öğrencileri ilgilendiren açıklamalar da vardı. Erdoğan, hukuk fakültesi barajının 190 bin olduğunu hatırlatarak, “100 binde bunu keseceğiz” demişti.

BAROLAR BİRLİĞİ'NDEN HUKUK BARAJININ YÜKSELTİLMESİNE DESTEK

İşte Erdoğan’ın hukuk fakülteleri barajına ilişkin açıklamalarına barolardan da destek geldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, şöyle dedi:

"En son 190 bininci girebilirken hukuk fakültesine Sayın Cumhurbaşkanımız, 'yüz binde bunu keseceğiz' diyerek, hukukçu kalitesini bir anda yüzde 50 artırmış oluyor. İki katına hatta çıkarmış oluyor. Bunu çok önemsiyoruz. Yüz binincide kesilecek olması artık en iyilerin hukuk fakültelerine gidebileceği anlamına geliyor."

Hukuk fakültesinde orta vadede müfredat reformu geleceğine vurgu yapan Feyzioğlu, matematiksel düşünme becerisi gelişmiş hukukçuya ihtiyaçları olduğunu, bunu sağlayacak bir müfredat geleceğini belirtti.  

 

30-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş