Arama sonuçları

Burs için tek adres üniversiteler değil

Burs için tek adres üniversiteler değil

Gençler için burs veren kurumlar yalnızca yükseköğretim kurumları değil. Üniversitelerin başta dereceye girenler olmak üzere başarılı öğrencilere verdikleri bursların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından da burs bulma şansınız var.

Sivil toplum kuruluşları başarılı öğrencilerin yanı sıra afetlerde yakınlarını yitiren, ekonomik sıkıntı çeken, koruma altında olan gençlere de değişik oranlarda burs veriyor. Bu kuruluşların verdiği bursların birçoğu karşılıksız oluyor. Başta yurtdışı olmak üzere bazı buslarda ise geri ödeme şartı olabiliyor.

SOSYAL SORUMLULUK İSTİYOR
Bazı kurumlar ise burs verdikleri öğrencilerin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine katılmalarını talep ediyor. Birçok kurum bursiyerlerinin topluma karşı duyarlı olmasını bekliyor. Bazı kurumlar ise "vicdani yükümlülük" belgesi imzalatarak, bursiyerlerinden iş yaşamına atıldıklarında kendileri gibi öğrenimlerini sürdürerken maddi sıkıntı çeken gençlere yardımcı olmalarını talep ediyor. Bazı vakıflar ise burs verecekleri öğrenciler için "hemşehrilik" şartı da getirebiliyor.

HER ÖОRENCİYE BURS ޞANSI VAR
Ancak başarılı tüm öğrencilerin yalnızca Yurt-Kur gibi devlet kurumlarından ya da üniversitelerden değil, bu kurumlardan da burs bulma almaları mümkün. Önemli olan burs veren bu kurumların aradığı nitelikleri taşımanız ve zamanında burs başvurusunda bulunabilmeniz.

Fotoğraf: Yaşar Üniversitesi

01-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş