Arama sonuçları

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nden 'staj seferberliği'

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nden 'staj seferberliği'

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nden 'staj seferberliği.' Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, pandemi nedeni ile staj imkanı bulmakta zorlanan üniversite öğrencilerine kamu kurum, kuruluşlarında ve özel sektörde staj imkanı tanınacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ'NDEN 'STAJ SEFERBERLİĞİ'

Bu kapsamda, “Staj mezuniyete engel olmasın” düşüncesiyle yola çıkılan proje aracılığıyla, örgün eğitim veren lisans programlarında son sınıfa geçen öğrencilere kamu kurum, kuruluşlarında ve özel sektörde staj imkânı tanınacak.

Staj projesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerin işbirliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığının destekleriyle üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecek. 

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Staj Seferberliği programına, örgün eğitim veren lisans programları ile dört yıllık eğitim veren yüksek okullarda son sınıfa geçen ve not ortalaması 4 üzerinden 2 ve üzeri (diğer sistemlerde dengi) olan tüm öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, öğrencilerinl liseden lisans son sınıfa dek yaptıkları çalışmalar ve akademik performansları göz önünde bulundurularak değerlendirilecek.

ADAYLARIN DEĞERLEME SÜRECİ

Staj programına başvuran adaylar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Ölçme ve Değerleme Dairesi Başkanlığı tarafından anlık performansı ölçen sınav yöntemi yerine, liseden lisans son sınıfa kadar sergiledikleri performans, yetkinliklerini artırmaya yönelik yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılar üzerinden değerlendirilecekler.

Bu yöntem; Mesleki Yeterlilikler, Sosyal ve Sanatsal Yeterlilikler, Sportif Yeterlilikler olmak üzere üç ana başlığı kapsayacak Her bir başlık altında adayların bilgi, beceri ve yetkinlikleri belirli ölçütler göz önüne alınarak puanlanacak.

STAJYERLERİN KURUMLARA YERLEŞTİRİLMESİ

Yapılan değerlemeler sonucunda stajyer havuzuna girmeye hak kazanan adaylar belirlenecekler. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan bu havuza kamu kurum / kuruluşları ve özel sektördeki gönüllü firmalara erişim yetkisi verilecek.

Söz konusu kurumlar, ihtiyaçları olan bölümlerde okuyan adayları bu havuzdan seçerek staj teklifi gönderebilecek, adaylar ise bu teklifler arasından kendilerine uygun kamu kurum, kuruluş ve özel sektörden firmaları tercih edebilecekler.

DETAYLAR YETENEK KAPISI’NDA

Staj Seferberliği ilanı “Yetenek Kapısı” platformu www.yetenekkapisi.org üzerinden duyurulmuştur. Başvurular 20 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir.

21-07-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş