Arama sonuçları

Doğa Koleji 25 milyon TL burs verecek

Doğa Koleji 25 milyon TL burs verecek

Doğa Koleji 25 milyon lira burs verecek. Yeni eğitim öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, kurumun geçen dönemdeki performansını ve yeni yıldaki projeleri değerlendirdi. Lüle, bu yıl Fen ve Teknoloji liseleri ile 5 milyon liralık burs verdiklerini, önümüzdeki yıl verilecek burs miktarının 5 kat artırarak 25 milyon liraya çıkarılacağını belirtti. 

Lüle, yıl içinde yapılacak akademik çalışmaları anlattı.  Kolejde öğrenci sayısını 70 binden 82 bine çıkardıklarını ifade eden Lüle, hedefleri arasında fen ve teknoloji lisesi sayısının 20’ye çıkarılmasının olduğunu da söyledi. Ayrıca yurtdışında okul açma ve üniversite kurma çalışmaları da hedefler arasında. Doğa Koleji, yeni müfredata göre eğitim materyallerini de Marmara, İstanbul gibi üniversitelerin desteğiyle zenginleştirdi. Geçtiğimiz yıl Doğa Koleji’nin öğrencilerinin yüzde 97’sinin bir yükseköğretim kurumuna yerleştiği ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında 500 öğrencisinin tüm soruları doğru yanıtladığını belirten Lüle’nin açıklamaları şöyle: 

2 BİN ÖĞRENCİYE BURS VERİLECEK:

Bu yıl, fen ve teknoloji liseleri ile 5 milyon liralık burs verdik. Önümüzdeki yıl bursumuzu 5 kat artırarak 25 milyon liraya çıkaracağız. Fen ve teknoloji liselerinde akademik potansiyeli yüksek çocukları yetiştirerek ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz. Bunun için önümüzdeki aylarda ortaöğretim seviyesinde herkese açık sınav uygulaması yapılacak. 2 bin öğrenciye burs verilecek. Şuanda 1600 burslu öğrencimiz var. Anadolu, İstanbul, İzmir ve Ankara’da kendine güvenen başarılı öğrencilerimizi beklediğimizi bildiririm.

7 BİN ÖĞRETMENE HİZMET İÇİ EĞİTİM:

Okul kitaplarının hazırlanması ve basılması ile birlikte akademik anlamda içerik kalitemizi güçlendirdik. Ağustos ayından bu yana öğretmenlerimizin eğitimine ağırlık vererek Doğa Öğretmen Eğitimi Programı kapsamında 7 bin öğretmenimizin kurum içi eğitimini tamamladık.

YENİ MÜFREDATA HAZIRIZ:

Yeni müfredata içerik zenginleştirme çalışmalarımız ve Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden akademisyenlerin desteğiyle hazırız. Kitap ve eğitim materyallerimizi zenginleştirdik. 

15-20 ARASINDA KAMPUS AÇILACAK:

Bu sene 5 kampus açtık. Gelecek dönemde 15-20 arasında kampus açmayı planlıyoruz. İstanbul, Muğla, Kahramanmaraş, Nevşehir gibi illerde olmak üzere yeni kampuslar açıklacak. 

ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR:

Doğa Koleji olarak 3 yaştan 12’nci sınıfa kadar eğitim veriyoruz. Eğitimin sonu yok. Bu kapsamda üniversite kurma çalışmalarımız devam ediyor. 

 

14-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş