Arama sonuçları

Doğa Koleji kime satılacak?

Doğa Koleji kime satılacak?

Doğa Koleji kime satılacak? Son günlerde başta öğretmenlere maaşlarını ödeyemediği için gündeme gelen Doğa Koleji'nin satışı ile ilgili süreçte artık son aşamaya gelindi.

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu satış ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Doğa Koleji’nin devri ile ilgili yürütülen görüşmeler bugün itibariyla son aşamaya geldi. Detaylı bilgilendirme, 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Yeni sürecin Doğa ailesine hayırlı olmasını diliyorum.”

DOĞA KOLEJİ KİME SATILACAK?

Doğa Koleji’nin potansiyel alıcıları arasında Can Holding’de gösteriliyordu. Holding Sözcü'şe yaptığı açıklamada iki taraf arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını belirtti.  Can Holding son aylarda Bilgi Ünversitesi ve Tokai çakmaklarının üreticisi Sebat Çakmak’ı satın alması ile adından söz ettirmişti.

DOĞA KOLEJİ'NDE NELER OLMUŞTU?

Doğa Koleji’nde maaşlarını alamayan öğretmenler ders boykotu yapmış,  yönetimden açıklama talep eden veliler ise geçen hafta İstanbul Ataşehir'deki genel müdürlük binasında toplanmıştı.  Yönetimden yanıt alamayan veliler girişteki turnikeleri aşarak genel müdürlük binasına girmişti.

BAKANLIK: SORUŞTURMA BAŞLATTIK

Milli Eğitim Bakanlığı ise Doğa Koleji'nde yaşanan maaş krizi hakkında soruşturma başlattığını açıklamıştı. Bakanlık, “Olası bir durumda öğrencilerin resmi ve özel okullara nakli için planlamalar yapıldı” ifadesini kullanmıştı.

13-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş